První osmička venku

23. března 2011 v 12:46 | Eipy |  Dokument: Rovnátka
..Chtěla jsem vám sem dát nějakej obrázek osmiček, ale ušetřím vás toho :D když si na googlu zadáte "zuby moudrosti" vyjedou tam pěkný nechutnosti. Jako například pusa a v ní díra od osmičky..Humus :D

Takže jak ten celý zákrok probíhal?
Posadili mě do křesla a píchli mi injekce. Nevím to jistě ale zdá se mi že dvě do tváře a jednu do dásně. Ty do tváře jsou jako očkování, jenom to trošku píchne a ta do dásně je taková zvláštní. Prostě cítíte takový tlak u zubu. Nebolí vás to, ale je to nezvyk a můžete se trochu vyděsit :)
Za chvilku přestanete cítit obličej. Já teda pravou půlku obličeje, nemohla jsem ani zavřít oko a hejbat s obočím. Nářez! :D

Pokračování v celém článku :)

A potom samotný zákrok. Nic necítíte ale je to takový nepříjemný. Slyšíte ty zvuky jak se vám snaží zub dostat ven..Přesně nevím co mi tam dělal, ale vzal si skalpel, rozříznul mi dáseň (nejspíš jsem tu osmičku měla někde pod sedmičkou protože mám stehy u ní). Ty zvuky jak skalpel jede po zubu..Fuj. A pak vzal nějakou vrtačku či co a začal mi ten zub...čtvrtit? Moc jsem nekoukala, nechtěla jsem to vidět :D A pak nějakou "odsávačkou" tam jeho asistent něco odsával. Buď krev, nebo sliny, nebo kousky těch zubů. Fakt nevím. Nejspíš ten zub vysekávali z kosti, protože jsem ho předtim ani necítila jazykem. A potom vzal nit a šil. Mám tam asi 5 stehů, nevím to jistě (a ani vědět nechci! :D). Pak jsem si vyplachovala pusu. Dóóóst nechutný. Sliny s krví...fakt mňamka! No a potom jsem mohla odejít. Za týden mi budou vyndavat stehy u moje normálního zubaře. Zákrok trval cca 20 minut i s čekáním než injekce začnou působit. Měla jsem vážně štěstí, někdo tam sedí i hodinu :)

Vyšla jsem z ordinace, koukla se do zrcadla a..výtlem! :D Půlku obličeje jsem měla fakt asi dvojnásobnou :D Ale ono mi moc nešlo hejbat s pusou takže to chvilkama znělo a vypadalo že brečim. Ještě mi přikázali chladit a jíst zmrzlinu (Boží!) a další den jsem nemusela do školy (dneska je ten další den :D).

Než jsem přijela domů, otok skoro zmizel. Zkusila jsem pít z kelímku, šlo to dobře. Vzala jsem si jogurt a naštěstí jsem ho taky docela normálně pozřela :) Ještě mě nic nebolelo, protože mi to uspání přestalo úplně působit asi až po dvou hodinách. A potom mi brácha ze školy přinesl buchtičky s krémem. Bála jsem se, že nebudu moct jíst, ale kousání mi skoro nedělalo problém. Jenom to polikání. On mi tu injekci totiž píchal i někam do mandlí takže mě polikání bolelo jako při angíně. Ale nic co by se nedalo vydržet :) Potom jsem si vzala prášek, protože mě to začínalo trochu bolet. A pak jsem chladila. Zmraženou zeleninou zabalenou v utěrce a čokoládovou zmrzlinou :)

Večer jsem vypadala, že mi nic není. Otok skoro úplně zmizel. Ale nejvíc mě na tom všem štvou ty stehy! Pořád se hejbaji..Blé. Ale věšinu mám ve tváři a u sedmičky, takže se jich jazykem skoro nedotýkám a nedostává se mi tam žádný jídlo. Vážně se těším až mi je vyndaji!

Čištění zubů taky celkem "sranda". Místo tří minut jsem si je čistila asi osm minut? Hlavně si pusu nevyplachujte úsní vodou, varovala mě i sestřička. Stačí jenom normální vodou. Nebojte, stejně budete plivat krev i tak..A být váma tak nepiju nic sladkýho. Já piju vodu i normáně takže s tím nemám problém, ale nevím jak by na ty stehy třeba cola působila.

Ráno (no..v půl dvanáctý) jsem se probudila. Spalo se mi skvěle, nic mě nebolelo, nebudila jsem se. Jenom jsem byla nateklá. Ne tak strašně jako předtim, ale bylo to znát. Tak jsem si dala k snídani zmrzlinu a teď opět chladim. Otok je už menší. Zejtra jdu do školy.

Závěrem...Bolí mě jenom kost v dolní pravý čelisti a to jenom když si na to máčknu. V krku už mě taky skoro nebolí, takže to neni tak drastický jak na těch diskuzích psali :) Myslím, že hlavně záleží na zubaři. Toho mojeho mi všichni doporučovali. Je docela starej a je vidět že v tomhle má prostě praxi :) Rozhodně si to nenechte dělat od vašeho zubaře ani v nemocnici, všichni si na to stěžujou. Já byla u zubního chirurga (nebo jak se tomu nadává) a jsem vážně spokojená. Pokud vás tenhle zákrok taky čeká, vůbec se toho nebojte! Uvidíte, že vás ještě budou nutit ať si dáte zmrzlinu! :D

Pokud máte nějaké dotazy, pište do komentářů :) Jop a gratuluju všem, co se dokousali až na konec tohohle článku! :)
 


Komentáře

1 Haňul Haňul | Web | 23. března 2011 v 15:00 | Reagovat

Máš muj obdiv, já bych to vážně nepřežila :D

2 Pimkie^^ Pimkie^^ | 6. dubna 2011 v 22:07 | Reagovat

Jo, to mně jednou trhaly zuby a umrtvovali mi pusu. Tvrdili mi - po dvou až třech hoďkách to splaskne :D Jo, jasně, byla jsem tam asi v osm ráno a spadlo mi to až... v devět večer? :D A ráno to pak dost dobře bolelo :D A nejlepší bylo, že jsem potom jela domů sama vlakem a táta mi koupil pití s brčkem. No a jak jsem měla tu pusu umrtvenou, tak jsem ani nemohla sát z brčka! :D Ale jinak tě obdivuju, tohle je ještě horší... Bleee :-!

3 Pimkie^^ Pimkie^^ | 6. dubna 2011 v 22:07 | Reagovat

*trhali

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama