Co kdyby zanikla Země?...

25. května 2011 v 20:33 | Emm |  Ostatní
(úvaha Kdybych žila v mimozemských civilizacích)

Obrázek má znázorňovat holku, která drží v ruce čínskou polívku a je z planety Země. Mimozemšťané se jí posmívají, protože je jiná. Obrázek vážně bída a skener to ještě zhoršit :D

Úvaha pod perexem :)


Jaké by to bylo, kdyby planeta Země zanikla? Naše planeta, náš domov, naše místo, kde vlastně nejsme cizí? Dejme tomu, že jsme objevili novou planetu, na které je život. Bytosti stejně inteligentní jako lidé. Jen trochu jiného vzhledu. Možná vyšší, možná nižší než my. Možná zelení, modří, červení, nebo růžoví. Možná technicky, možná hudebně nadaní. A úkolem speciálních jednotek by bylo většinu obyvatelstva přestěhovat na tuto planetu. (Za předpokladu, že by domorodci s naším nastěhování souhlasili).
Jak bychom se cítili v tak neznámém prostředí? Osamocení, rozdílní a utlačovaní. Jako nebohé krysy uprostřed stáda masožravých slonů, co nás můžou zamáčknout do země, jako by se nechumelilo. Stali by se z nás bytosti vyčnívající z davu a trpící nechápavými pohledy ostatních. Něco navíc, co mezi ně nepatří. Zvláštnosti, na které by si domorodci ukazovali prstem a prohlíželi si je jako v muzeu.
Komu by se chtělo trpět nenávistné a udivující pohledy? Komu by nevadila samota a smutek? Kdo by byl ochotný žít bez přátel rodiny a známostí?
Já určitě ne. Kdyby se něco takového stalo a já se musela přesunout na jinou planetu, bylo by to nesnesitelné. A kdo by mi zaručil, že někdy uvidím svou rodinu a přátele? Nikdo. To radši zemřít, než začít úplně od začátku, začít jako malé dítě, co se učí novým zvykům, novému jazyku, učí se nosit jiné oblečení, chovat se jako někdo jiný a hledat si úplně jiné přátele, kteří jsou ještě ke všemu z jiné planety.
A co se týče jídla. Možná, že mimozemšťané jsou zvyklí na úplně jinou potravu. Třeba jsou jejich pochoutkou červy, pavouci, mouchy, hadi a jiné hmyzí a plazí bytosti. Nechtěla bych se vzdát mojich šťavnatých hamburgerů a cheeseburgerů, křupavé pizzy, sladké čokolády co se rozplývá na jazyku a vydatných nezdravých čínských polévek.
Možná bych měla štěstí a dostala bych se do končin, kde je každý ke každému přátelský a nikoho neodsuzuje. To by bylo mnohem příjemnější. Ale stejně. Začít úplně odznova na jiné planetě? Děkuji, nechci…

• Bylo napsáno jako esej na parapsychologii na EB

Loučí se s vámi, Emm
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama