Moréna zoufalství za mojí hlavou

30. ledna 2012 v 20:41 | Emm |  Já a zase Já
Ať už ta zima skončí! Všechno je mokrý, kluzký, studený, ráno jdu do školy, tma, odpoledne jdu ze školy, tma. Šílená zima, omrzliny, zmrzlý ruce, prochradlý stehna, rýma, kašel, horečky. Stále se opakující pády na zledovatělém chodníku, bolavý záda od neustálýho soustředění se na držení rovnováhy. Vážně tu je někdo kdo miluje zimu?


Zoufalství..Co je to vlastně zoufalství? Pocit, kdy už nevíš co udělat dál, kdy tě zradí tvoje mysl, instinkty i naděje? Myšlenka, čas, místo, které tě donutí přemýšlet nad tím, co bude dál, i když nic nebude? Myslím si, že zoufalství je něco, co tě chce přinutit skončit se vším. Vracet se k hnusný minulosti a neuvědomovat si přítomnost, nedoufat v budoucnost. Něco, co člověka dokáže neuvěřitelně vykolejit, ale zároveň se většinou snadno a brzy najde jednoduché řešení.

"Kdo ví, zda není umírání život a smrt životem.."


Alespoň krátkodobým zoufalstvím si všichni jednou prošli. Někdo tomu říká "depka", ale myslím si, že jsou to jenom záchvaty bezmoctnosti. Zrovna teď, když je venku hnusně (a přidaji se k tomu další..holčičí..věci -.-"), jsem plná zoufalosti. Je pololetí a blíží se konec roku. A ještě před tím přihlášky na střední, přijímačky.
Se školou jsem nikdy neměla problém..Budu se hlásit na biskupák do Budějek a na další gympl v mojim městě. Přijímačky z matiky a češtiny. Myslím si, že by mě mohli vzít, i když na matiku jsem celkem lama.. -_-"
Místo na "mojim" gymplu mám jistý, přijímají podle průměru a ten mám 1,00. Ale co když mě přijmou na biskupák a já se nebudu moct rozhodnout? Co když si vyberu špatně a tim si pohnojim celej život? Na biskupáku bych na všechno byla sama, ve městě, kde se dokážu ztratit i s průvodcem. Všechno je to prej jenom o učení, ale je to nejlepší gympl v jižních Čechách a skvěle tam učí jazyky. Maturitu udělali všichni uchazeči, jenom jednoho k maturitě nepustili.
Za to ten "můj" gympl. Jazyky tu prej učí na nic. Ale znala bych tam spoustu lidí, nemusela bych se obtěžovat se seznamováním. Učení tady taky bude jednodušší. Ono se říká "gympl jako gympl", ale neni to pravda.

Zoufalství. Co mám dělat? Strašně chci na biskupák, ale zároveň mám neuvěřitelnej strach z nových věcí a z toho všeho.

"Člověk je omyl přírody, neboť ji vzal volnost."

Jsem vážně ta "zlá", jak hodně lidí říká? Je vážně tak špatný chtít si užít mládí? .. Zoufalá snaha správně si vybrat.
...
Nový protipirátský zákony. Tenhle svět jde do sraček. Internet je jedno z posledních míst, kde se můžeme svobodně vyjádřit. Samozřejmě, těm z "vyšší společnosti" se to nelíbí. Nejen, že zakážou svobodu slova, ale donutí nás za všechno platit. Za všechno! Už si nebudeme moct stáhnout jednu blbou písničku, nebo film. Za všechno budeme platit. Budou nám lézt do soukromí, jestli náhodou něco neporušujeme. Docela mi to připomíná ten údajný "konec světa". Hodně lidí má peníze sotva na to, aby si zaplatili net. A teď ještě poplatky za všechno stahování? Nebo úplný zákaz stahování, wikipedie, facebooku..? Možná by si ti zazobaný politici mohli uvědomit, že všichni nemají na to chodit pořád do kina, kupovat si originální CD. My nebereme čtyřicet tisíc měsíčně jako vy, zmrdi! >.<
Podporuju Anonymous. Jen do toho! Doufám, že na ně nepřijdou. Jsou asi poslední naděje internetu. Jestli čeští poslanci podepíšou SOPU, nebo další různý kraviny, bude to pro mě vrchol beznaděje. A miliony lidí budou zoufalí. Co budeme sakra dělat bez svobodnýho netu? (A nechci slyšet něco jako "jdi ven"..Já chodim ven, ale co mám dělat po večerech? |-( .. )

"Zoufalství nás nutí dělat zoufalé činy."


Chci! Změnit! Svět!
Jakkoliv. Zoufalý pokus o to být slyšena/viděna a něco v životě dokázat.

> Další směs keců, pochopí jen podprůměrně neinteligentní.

"Pouze zbabělci dokáže zoufalství zastavit srdce."


Zoufale přemýšlím nad tím, co bude dál. Bojím se dne, kdy mi umřou potkani a dne kdy mi dojdou moje ibalginy, bez kterejch už asi ani nedokážu necítit fyzickou bolest. Pořád lepší, než ta psychická.. 


Komentáře

1 Haňul Haňul | Web | 31. ledna 2012 v 20:43 | Reagovat

ten první citát miluju :D a taky mi někdo žere komentáře nebo sem blbá nebo nevim..správně bude asi B, ale tak stejně :D
jinak mam nějakou nápadovou krizi, takže nic moc komentář..ale máš pravdu! :D

2 Vera Vera | Web | 4. února 2012 v 22:45 | Reagovat

neboj, to se zvládne! nechci přirovnávat, ale asi před třema rokama jsem měla podobný dilema - jít na školu, kde většinu lidí znám a až do devítky prospívat se samýma jedničkama a nebo na gympl někam, kde se vůbec nevyznám, kde neznám jedinýho člověka a i na to učení budu muset víc kouknout. Jasně, pátá třída, to jsem ještě byla malej prcek ,tkerej neví, co vlastně chce. Rozhodla jsem se pro druhou možnost a rozhodně toho nelituju! život je změna a navíc jsem poznala novou partu super lidiček! Seznamování mi nikdy moc nešlo, ale časem se mi podařilo zapadnout. začátek byl asi nejhorší, všichni se baví jen mezi sebou protože se znají z bývalých škol a ty jen stojíš opodál a přemýšlíš, ke které skupince se připojit...jinak doufám, že si vybereš tu nejlepší možnost!!! :-D  :-D

3 Erin Erin | E-mail | Web | 13. února 2012 v 13:38 | Reagovat

Ahoj... :-)
Já zimu zbožňuju... všechno, co si popsala nahoře se mi taky děje, ale mám jí ráda.
Taky letos budu dělat příjimačky, taky nemám se školou problém a taky se budu hlásit na gympl. Když se všechno pokazí, do Budějovic. Bydlím u Chebu, ale prý je tam jeden gympl, na který se přijímačky nedělají... :-) V Karlovarském kraji se povinně musí dělat přijímačky všude. Není to fér, protože někde se dělají, někde ne... ale to už se musí zvládnout. A je to tady... taky mám průměr jedna, ale přesto mě na Gympl  v Chebu nemusí vzít. Je to prostě strašně nefér, ale člověk se s tím musí poprat.
Já jsem na tom podobně nerozhodně... nevím, jestli zvolit gympl, kde to bude náročnější, nebudu mít čas na judo a psaní, nebo zdrávku, kde to bude volnější, ale zase mi to nikdo s mým průměrem nedoporučuje, protože se tam hlásí ty... horší.
Páni, máš úplně stejné názory jako já... Taky jsem za jedno s Anonymous. Naše vláda je úplně na hovno, ale já věřím, že se lidi dřív nebo později vzchopí a ty kokoti se budou plazit... :-) Jsem holt optimista.
PS: Ty citáty jsou vážně skvělý, máš výbornej vkus!
PSS: Hlavu vzhůru, může být hůř :-) Užívej života, dokud to jde a netrap se věcmi, které jednoduše nemůžeš změnit. Ona ta správná "spravedlnost" přijde, věř tomu.
PSSS: Promiň za takovou slohovku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama