24.4.2012: Otisky

26. dubna 2012 v 20:36 | Emm |  Dokument: Rovnátka
Páni, od první prohlídky uplynula úplná věčnost! Poprvé jsem tam byla v prosinci 2010. Síla..
Na první prohlídce mi oznámili, že všechny osmičky musí ven. A tak jsem absolvovala jejich vyřezávání a následné vyndavání stehů. Poslední osmičky jsem se zbavila 23.června 2011. V článku jsem říkala, že o prázdninách půjdu na otisky a v září bych už mohla mít rovnátka nasazená. Ale skutek utek.
O prázninách se nám do Dačic jet nechtělo, ani na to nebyl čas. A pak přišel podzim následovaný zimou a nějak se na to zapomnělo. Až jednou, asi před měsícem jsem rodičům rovnátka připomněla. Takže mě objednali a v úterý, 24.dubna 2012 jsme vyrazili na další prohlíku, kde jsem se konečně měla dočkat otisků.
.
.

Doktorka mi vzkázala, že mám přijet na lačno, prý se z otisků hodně lidem chce zvracet. Takže jsem se den předtím nacpala v mekáči a večer jsem se dorazila lipánkem a šla spát :D
Ráno jsem se probudila celá hladová a když jsme autem jeli do Dačic, šilhala jsem hlady. Vážně, nevynechávejte snídaně, já myslela že umřu!!

Vstoupila jsem do ordinace a posadila se do křesla. Zubařka mi zkoukla zuby a sestřičce nahlásila "velikost" nějakých nástavců k těm otiskům. Doktorka mi ještě podala krabičku, prý kdyby se mi chtělo zvracet nebo odplivnout :D
Jak otisky vlastně probíhají? Do takového kovového nástavce ve tvaru vašich zubů se dá hmota, něco jako modelína, která po chvíli ztvrdne. Z otisků se vytvoří model vašich zubů a doktorka pak může zkoumat "křivost" vašich zubů a udvodit z toho nějaké závěry..
Všichni mi říkali, jak jsou otisky děsný a že se jim z toho chtělo zvracet, takže jsem se docela bála.

Zubařka uchopila nástavec s tou hmotou a dala mi to na dolní čelist. Všechny zuby jsem tou hmotou měla pokryté. Pořádně to tam přitlačila, aby se zuby otiskly celé. Chvilku, asi minutu a půl, to tam držela, dokud to neztvrdlo a potom otisk vyndala. Vůbec se mi nechtělo zvracet nebo něco, jen to byl trochu nepříjemný pocit, když máte něco po celých zubech. Pusu jsem si vypláchla a potom vzala menší nástavec. Nevím jak ho popsat, dala mi ho do pusy a zkousla jsem, asi aby jí to potom na sebe pasovalo, co já vim..:D
A nakonec vzala další nástavec a dala mi ho na horní zuby. Opět přitlačila a chvilku to tam držela. Přišlo mi, že horní otisky jsou nepříjemnější než dolní, ale to je asi u každého jiné. Žádné nutkání zvracet nebo přehnaně slintat, nic prostě :D Otisky jsem tedy zvládla v pohodě. Ještě mi před otiskama doktorka říkala, abych dýchala nosem.
Potom mě ještě vzali na rentgen, postup máte popsaný v tomhle článku.
Domluvili jsme si další termín, někdy na polovinu května. Domluvíme se co a jak .. Jen doufám, že mi nebudou chtít trhat nějaký zuby (což určitě budou chtít). Každopádně doufám, že do června se rovnátek konečně dočkám!
 


Komentáře

1 Caw Caw | Web | 28. dubna 2012 v 15:20 | Reagovat

když mně dělali otisky taky se mi vůbec nechtělo zvracet ani nic, ale asi je to individuální...jinak já už mám vrchní rovnátka rok a spodní asi měsíc a půl a už bych se jich nejradši zbavila :D Dokud jsem měla jen ty vrchní tak to byla pohodička,ale teď nemůžu pořádně kousat (předtím jsem třeba úplně vpohodě jedla jabko, teď to nejde...) a zuby mě furt bolí..ale tak co, pro krásu se musí trpět :D:D

2 Linda Teatime Linda Teatime | Web | 4. května 2012 v 17:37 | Reagovat

No tak alespoň že ti nebylo špatně :D Alespoň jsem se něco dozvěděla o rovnátkách, protože je možná taky budu mít, mám to hodně na hraně.

3 Sheppard Sheppard | E-mail | Web | 12. května 2012 v 21:19 | Reagovat

Taky mě to asi čeká. Naštěstí ne tak drasticky jako v tvém případě. Mně ''jen'' nevyrostla jedna šestka a v dásni jí nemám, takže tam budu mít díru nebo si tam nechám dát zubní implantát, jenže to jde až v dospělosti.  Takže teď budu mít pravděpodobně rovnátka dole. :-D

4 Verun Verun | Web | 13. května 2012 v 13:39 | Reagovat

Otisky jsou v pohodě,byla se na nich už 2x a vůbec mi nebylo na zvracení..
Rentgen je taky normální,první jsem se toho taky bála,ale je to v poho.:)
Mám rovnátka asi měsíc a jsem za ně ráda :) První jsem měla snímací a teď mám fixní jako na pevno..:D Nemáš se čeho bát :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama