Nezařaditelné

30 days Writing Challenge

8. srpna 2012 v 14:55 | Emm
V poslední době se s tzv. "30 days challenges" roztrhl pytel. Například Puff píše challenge o sobě, nebo An začíná challenge na téma focení. Nechci nikoho kopírovat, ale přijde mi to jako skvělý nápad a dobrá inspirace pro články.
Rozhodla jsem se teda, že s nějakou "challenge" taky začnu. Hledala jsem na netu něco originálního, co by mě bavilo. Narazila jsem na hodně challenge, třeba o mojich snech (to bych začala psát až po této), ale nakonec jsem se rozhodla pro Writing Challenge, protože mě psaní baví.

Všechny povídky napsané na téma challenge budu označovat zkratkou WCh, ale publikovat je budu klasicky v rubrice Příběhy. V celém článku najdete seznam dnů (překládala jsem si to sama z angličtiny) a až nějaký den zveřejním, hodím sem odkaz.

30 days Writing Challenge pravděpodobně začne v polovině srpna!


i ♥ u my guitar ♪ ♫

29. září 2011 v 21:22 | Emm
6190039217_ed3864a759_z_large

Celkem nepodstatný článek o tom jak se rozplývám nad svým "uměním" hrát na kytaru..

year together.

22. září 2011 v 20:22 | Emm
Odtikávají poslední hodiny..minuty...vteřiny..10..9..


Vůbec si to neuvědomuju, ale na tenhle blog píšu už celej rok! A od tý doby se můj život skoro nezměnil..Jo je sice pravda, že už mi neni ubohejch 13, ale táhne mi na 15, mám delší vlasy a už nejsem nepolíbená... :DD

Za tenhle rok jsem toho tolik stihla, ale zároveň se nestalo vůbec nic. Pořád obyčejnej, tuctovej život, ale zároveň nový zkušenosti, lidi a blá blá blá..

Už dlouho se mi nestalo že jsem se potřebovala hodně vypsat, ale nemohla jsem. Brání mi v tom hodně věcí..hodně. Na téma týdne jsem se taky vykašlala, i když jsem v hlavě měla boží nápad. Prošvihla jsem jednu literární soutěž, do který jsem vážně moc chtěla.

100 nesmyslů o Emm

17. září 2011 v 12:24 | Emm
Tenhle stupidní řetězák je tak stupidní, že ho prostě musim vyplnit. U něčeho mě napadali celkem divný odpovědi..A za rok ho vyplnim znovu! (jestli na to nezapomenu...) A uvidim, jak jsem se přes rok změnila..

1. Celé jméno: Dobby - the elf house
2. Přezdívky: Dobbý
3. Narozeniny: 10.prosince
4. Místo narození: Krásný zapadlý město v jižních čechách..
5. Znak zvěrokruhu: Střelec..a ten popis na mě na 100% sedí! :D
6. Pohlaví: mám.. :D
7. Třída: devítka
8. Škola: malá, na fasádě má jezevčíka a všechny noviny jí pomlouvaji! :D
9. Funkce: Ta co zbaví svět kuřáků
10. Město: Miami! (ne, tam vážně nebydlim)
11. Celé nick jméno: takový věci nevedu
12. Barva vlasů: černá
13. Délka vlasů: asi 25 cm od ramen?
14. Barva Očí: každej tvrdí něco jinýho..ale slýchávám barvy jako zelená, oranžová, šedá, modrá, hnědá..
15. Hlavní rys: magor děvka..tvrdí to o mě
16. Výška: 172 cm
17. Jizvy? Boží jizva na levym koleni od hřebenu, když mě bratr mlátil kvůli tomu že si zpívám Boulevard of Broken dreams od Green Day ^^ a pak jedna asi 5 cm dlouhá jizva na pravý holeni z Krkonoš :D
18. Brýle? nie
19. Piercing: nemám
20. Tetování: chci peace mezi palec a ukazováček na levou ruku... :D
21. Pravák nebo levák: pravák

Wishlist 2011/12

11. září 2011 v 15:38 | Emm
Po krátké prohlídce mého šatníku jsem zjistila, že nemám skoro nic na sebe :D Akutně potřebuju mikinu, mám jenom dvě.. + pár dalších věcí a najednou je z toho pořádně dlouhý a neuvěřitelně drahý seznam věcí. Jestli si na všechno dokážu našetřit do konce roku 2012, budu šťastná! :D

Jak se pro nás stal pátek 13. osudným..

13. května 2011 v 19:00 | Emm
Ne, nečekala jsem to. Byla jsem přesvědčená, že Švédsko dáme. I když jsem byla nervní a bála se porážky. Po prvnim gólu od Eliáše se všechny pochybnosti vytratily. No co, vyhráli jsme 7 zápasů, 7x jsem si mohla pobrečet u naší hymny..tak proč by to dneska nemělo vyjít?

Jenže jsem zjistila, že něco jako hokejová karma prostě neexisuje.. Jo, je pravda že Švédi hráli dobře, ale MY jsme si prostě zasloužili vyhrát! Po těch všech těžkejch zápasech, po tolika sfaulovaných hráčích od dementů jako jsou Arťuchin..A ona prohra..5:2..Naší hymnu jsem po osmé už neslyšelat..Nad stadionem viselo modré plátno a na něm žlutý kříž..

Tak moc jsem si přála obhájit vítězství..Tak moc jsem se chtěla s někým cizím spontáně obejmout, tak moc jsem si chtěla napsat status, že jsme mistři světa...Ale i Pavelec byl na švédsko krátkej..


V neděli jdu fandit na náměstí. Ne do Prahy, ale do našeho města. Obleču se do národních barev a na obličej namaluju vlajku. Aspoň ten bronz získáme. Doufám..

Pohled z parníku

6. května 2011 v 17:01 | Emm
V úterý a ve středu jsme byli se školou na výletě v Praze. Nemám chuť to sem všechno psát, zážitků mraky :) Ale potom ve středu jsme se jeli projet parníkem po Vltavě a já jsem čirou náhodou vyfotila strašně boží fotku mojim mobilem. Fotka neni upravená, prostě se mi takhle povedla vyfotit. Zamilovala jsem se do ní a jsem na ní děsně hrdá! :D
Kochejte se :P


Purple...(Úkol: vymyslet originálnější název)

13. dubna 2011 v 18:50 | Eipy (Emm)
O výtvarce jsme tvořili enkauistiku (říkám to správně? :D)
Na starou rozpálenou žehličku (nebo žehličku určenou přesně na tohle) naneseme voskovky a děláme různé tvary na křídový papír..Je to vážně jednoduché a zvládne to každý :)
Takže jsem vytvořila tuhle fialovou "nádheru" ..a páč jsem si chtěla šplhnout u učitelky z ájiny, tak jsem se pokusila vymyslet básničku..v angličtině. Zkoušela jsem to úplně poprvý, výsledek nestojí za nic ale má to nádech umění.. (áá to jsem to hezky umělecky řekla :D )
Přemýšlím o tom že se budu věnovat skládání (nebo psaní) básniček v angličtině :)
Before my birth,
the world was dark...
...like a neverending night.
But I'm a hero,
the shine for future
with large purple smile.

Rýmuje se to? :D Když si to čtu nahlas tak se mi to rýmuje..ale většina lidí tvrdí že se to nerýmuje...
To nalevo má být "nicota". V originále je tam černá, ale foťák (obvzlášť hledáček mobilu) strašně zkresluje. A to naparavo je prostupující světlo do temnoty. Jakoby ten "large purple smile".

Co to připomíná vám? :)

Transformace v upíra

25. března 2011 v 17:26 | Eipy
Včera v noci jsem se děsně nudila..Šla jsem spát až ve dvě, protože se mi nechtělo spát a nemusela jsem do školy. tak mě napadlo, vytvořit si z nějaký svojí fotky upíra. Je to dělaný ve PhotoFiltru (PS je děsně nepřehlednej) a je to můj první pokus, takže buďte schový(í)vaví :D

Z neznámých důvodů fotka vymazána :P

Jop, ta divná holka na fotce jsem já :)

Je Čeština zbytečná?!

17. ledna 2011 v 19:44 | Eipy
Zdá se mi, že se poslední dobou čeština tak nějak...ztrácí. Možná to bude jenom mnou, ale na většinu filmů se koukám anglicky, více mě ve škole baví angličtina než čeština, nebaví mě učit se všelijaké mluvnické kategorie, vidy, rody a já nevím co ještě, čtu knížky pouze od zahraničních autorů....

Já vím, že česky mluvíme každý den a kdybych se najednou měla spolehnout jenom na angličtinu, tak se mezi kámošema nedomluvim, ale čeština mi přijde tak trochu..zbytečná. Nemyslete si, že jsem nějaký (sakra jak se tomu říká :D) ..Národní zrádce? :D , ale mým snem je naučit se plynule amglicky tim, že na vysokou půjdu do ameriky, a v americe taky zůstanu...Prostě Česko je děsně prťavý a já nedokážu žít v malym městě...

Díky češtině jsem napsala tenhle článek, v češtině čtu knížky, časopisy, všechno v TV taky vysílaji česky, ale prostě..radši bych mluvila anglicky. Ájina je prostě boží! Všichni angličani maji krásnej jemnej hlas a ta jejich výslovnost..ÁÁCH! 

....

Pesimismus je optimistickej :)

17. ledna 2011 v 19:36 | Eipy
...A optimismus pesimistickej :)

Nechápu jak jsem na to přišla..Ale prostě ráno jsem zase jela busem a to vždycky chytnu filozofickou náladu. A nějak jsem přišla na tuhle teorii..Pořád nechápete co je na pesimismu optimistického a naopak? :D

BTW - já jsem stoprocentní optimista :)

..Následující řádky nebudou většině jedincům dávat smysl...

♥ Dobby ♥ Svobodný domácí skřítek

8. prosince 2010 v 21:15 | Eipy
  Ano ano..Můj vzor je a vždycky bude Dobby. Můj nejmilovanější domácí skříteček, který se vždy snažil pomáhat Harrymu a jeho přátelům, když byli v nesnázích. Je to prostě borec a navíc - je děsně roztomilej! :)

   Pusťte si k tomu tu nejkrásnější a nejsmutnější písničku..TADY

Který internetový prohlížeč je nejvhodnější pro facebook, blog a ostatní stránky zároveň?? :D

31. října 2010 v 20:53 | Eipy
Mám takovej problém. Máme strašně pomalej net, takže jsem zkoumala, kterej prohlížeč je nejrychlejší a zároveň tam funguje facebook i blog :D

Zkoumala jsem:
1) Mozilla Firefox
2) Internet Explorer
3) Opera
4) Safari
5) Google Chrome

A co jsem zjistila? :D


1) Mozilla Firefox
Doma to bylo v pohodě, ale od tý doby co jsme se přestěhovali nám to nějak blbne. Než se mozilla načte, trvá to snad čtvrt hodiny! Strašný! :/ A Když nám načte stránka, sekne se nám komp na 2 minuty. Hrůza a děs!
• Pomalý, seká se!


2) Internet Explorer
Než se nám otevře, trvá to snad pět minut. Jinak to je celkem dobrý, i když je to taky pomalý (jedna stránka cca půl minuty?). Facebook funguje v pohodě ale nejde mi přihlásit se na blog. A když mám víc panelů, seká se to strašně! Pff.. A pořád mi to hází chyby!

• Pomalu načítá, nefunguje blog, facebook v poho, neutáhne víc jak 3 panely, hází chyby

3) Opera
Opera je v pohodě. Facebook funguje jak má, okno načítá rychle, ale na blogu mi nejde psát a hned mě to odhlásí. Moc se v opeře neorientuju a většina lidí Operu nemá, takže když bych si zvykla na operu a chtěla bych jít k někomu jinýmu na net, tak operu samozřejmě mít nebude! :D
• Facebook je v poho, blog nefunguje, orientace pokulhává a moc lidí jí nemá


4) Safari
Safari je strašně rychlej prohlížeč! Blog funguje bez problému. A facebook taky. Kdybych si vypla chat. Protože vždycky když mi někdo napíše, tak mi to napíše nějakej error :/

• Až na chat na facebooku je boží :D


5) Google Chrome
Rychle načítá, blog mi funguje, facebook taky, nemám s nim žádnej problém.. :)

• Super bomba bezva cool :D

ZÁVĚR: (seřazeno od nejlepšího po nejhorší) - pro mě je důležitější facebook než blog :)
1) Google Chrome
2) Opera
3) Safari
4) Internet Explorer
5) Mozilla Firefox

Google Chrome je prostě můj faforit, moje velká láska.. :D
 
 

Reklama